Az idei orvosi Nobel-díjat kiérdemlő kísérletben fontos szerepe volt a kapszaicinnek.
Tévesen gondolták a kora-újkori Európában, hogy a paradicsom mérgező, de az okok csak később tisztázódtak.
Vannak ételek, amiket kifejezetten érdemes kerülni, ha jót szeretnél a tüdődnek, de olyanok is, amikről tudjuk, hogy jót tesznek a légzőrendszernek.
Kutatók úgy döntöttek, kiderítik, hogy csak városi legenda, vagy a hűtőszekrényben tárolt paradicsomok tényleg ízetlenebbek.
Jobban jársz, ha megeszed, vagy van értelme külsőleg alkalmazni bizonyos zöldségeket?
A hagyományos felfogás szerint a növények a talajból veszik fel a tápanyagot, de modern gazdaságokban más módszerrel is tudják táplálni a zöldségeket.
Finn kutatók mutatták ki, hogy a paradicsomban megtalálható egyik vegyület az agyvérzés előfordulásának esélyét is lejjebb viheti.
Ma egyértelműnek gondoljuk, hogy a ketchup paradicsomból készül, pedig ez csak egy a története során megjelent változatok közül.
A hiedelmek szerint a zöldségeket mindig nyersen érdemes fogyasztani, mivel így a legegészségesebbek. Ez több esetben azonban nem igaz, ugyanis egyes zöldségek főve vagy párolva hasznosabbak a szervezet számára, mint eredeti formájukban.
Kutatók egy meglepő, és többszörösen is környezetbarát megoldást találtak a paradicsomok felhasználására, amiket megenni már nem lehet.
A különleges ízélmény mellett az egészséged szempontjából is más, ha csípős paprikát választasz.
Sok más egészségügyi problémához hasonlóan a stressz ellen is felvehetjük a küzdelmet a megfelelő táplálkozás segítségével.
Nincs rosszabb, mint evés előtt rájönni, hogy a kiszemelt zöldség vagy gyümölcs megromlott. Íme pár tipp, amivel elkerülheted ezt!
Volt olyan előadó, akinek a rémálma lett a paradicsom, de többször egy vicc, vagy műsorszám középpontjába is került a zöldség.
Kiderült, melyik zöldséget lenne a legcélszerűbb mondjuk a Hold vagy a Mars felszínén termeszteni.
Ez a folyadékban gazdag zöldség rendkívül hamar az emberi étrend része lett, így a legtöbb nagy civilizáció étrendjében helyet kapott.
Az étrendünknek egyáltalán nem csak a testünkre, hanem az egész világunkra komoly hatása lehet.
Kutatók fedezték fel, hogy a génmutáció, ami miatt egyenletes piros színűek a paradicsomok, az ízükre is komoly hatással volt.
A paprika színe is befolyásolhatja, milyen, az egészség megőrzésében segítő anyagokat találsz meg benne.
Nem csak babona, vagy hangzatos marketingszöveg, tudományos összefüggést találtak a paradicsomevés és a prosztatarák gyakorisága között.