Ha próbálod egészségesebbé tenni a köreteidet, adunk egy jó alapötletet, hogyan indulhatsz el ezen az úton.
Nem véletlenül rettegett kérdés sokszor a „Mit együnk holnap?”, de akkor sem mindig könnyű egy teljes fogással előállni, ha csak az jut eszedbe, hogy valamilyen húst vagy sajtot ennél. A rizs és a burgonya kettőse ugyanis sokunk agyába beleégett, mint alapértelmezett köret, de segítünk egy kicsit kiszabadulni ennek a kettősnek a bűvköréből és egy sok fogás mellé bedobható, színes körettel. Ha pedig kicsit magabiztosabban mozogsz a konyhában, akkor pedig egy-két saját ötlettel is könnyen feldobhatod.
A salátához
1 bögre bulgur
1 db uborka (kb. 200 grammos)
1 db piros kaliforniai paprika (mi a pirosat ajánljuk)
1 db lila hagyma
240 gramm csicseriborsó (megfelel ehhez a konzerv)
1 csokor kapor és petrezselyem
Só ízlés szerint
Az öntethez
100 ml olívaolaj
2 gerezd fokhagyma
Egy fél citrom leve
Só és bors ízlés szerint
A bulgurt tedd fel főzni, kb. negyed óra alatt fedő alatt hagyd, hogy megszívja magát vízzel. Az uborkát közben vágd félbe, amennyiben szükségesnek érzed, a magokat tartalmazó részt kapard ki kanállal, majd vágd kis kockákra. A paprikából viszont mindenképp vágd ki a magokat tartalmazó csumás részt, ezt a zöldséget szintén kockázd fel. Vágd apróra a zöldfűszereket (a kaprot és a petrezselymet), illetve vágd kis kockákra a lila hagymát is. Keverd a felaprított zöldségeket és a fűszereket a bulgurhoz.
Az öntethez vedd alapul az olívaolajat, reszeld bele a fokhagymát, facsard bele a citrom levét is. Keverd ki, ízesítsd sóval és borssal, kóstold meg, ha szükség van rá, állíts tovább az ízekre, ha pedig elkészült, öntsd a zöldségekkel elkevert bulgurra. Evés előtt egy-két óráig hagyd pihenni, hogy összeálljanak az ízek.
Míg ez egy szuper kiindulórecept, ha gyakran tervezed használni ezt a receptet, érdemes más zöldségekkel is kísérletezned, csak arra figyelj oda, hogy melyik mennyi lét ereszt. Emellett más ízesítő elemekkel, így magvakkal, vagy olívabogyóval is feldobhatod, próbálkozz bátran!